Atrakcje i Okolice

Atrakcje nie tylko w Kaszubskie Wakacje

Kaszuby również są rejonem gdzie czekają wspaniałe atrakcje. Podczas Państwa pobytu w Wielu oferujemy szereg atrakcji regionalnych. Zachęcamy do brania czynnie udziału w lokalnych wydarzeniach. Z naszą pomocą zaplanowany przez Państwa czas, na pewno stanie się źródłem wspaniałych wspomnień i dobrej zabawy.

Pobliskie lasy stanowią idealne miejsce dla grzybiarzy, a corocznie zarybiane jezioro przyciąga wielu zwolenników wędkowania.

Na terenie obiektu znajduje się wiata grilowa z kominkiem , miejscem do gry w ping-ponga oraz piłkarzyki.

 

Koniecznie sprawdź te Miejsca będąc na Kaszubach

Jezioro Wielewskie
Przy kąpielisku gminnym funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, w tym akcesoriów dla dzieci. W sezonie dwukrotnie odbywa się kurs szkolenia dla osób chcących zostać ratownikami WOPR.
Jezioro Wdzydze
Słusznie nazywa się je Morzem Kaszubskim. Jezioro to, ze względu na swój kształt i rozmiary, jest unikatem na Niżu Polskim.
Kalwaria Wielewska
Kalwaria Wielewska to drugi (po Kalwarii Wejherowskiej) obiekt tego typu na Kaszubach, położony malowniczo na wzgórzach otaczających Wiele i Jezioro Wielewskie.
Muzeum Ziemi Zaborskiej
Reprezentuje eksponaty sztuki ludowej i sprzętu użytkowego z okolic Wiela i Brus oraz współczesną sztukę ludową Kaszub.
Muzeum Hymnu Narodowego
Będomin to dawny nieduży szlachecki majątek, w którym na świat przyszedł i najmłodsze lata spędził Józef Wybicki, twórca hymnu narodowego.
Skansen w Szymbarku
Najciekawszy obiekt to dom do góry nogami, krótki pobyt w domu do góry nogami powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, z trudnością stawiamy kolejne kroki.
Park Wdzydze Kiszewskie
W sumie jest to 49 obiektów z Kaszub i Kociewia. Niektóre obiekty pochodzą z XVII wieku.

© 2018 Wielewskie Wzgórze – Domki letniskowe na kaszubach